Home » Blog » Marketing Online » Chcesz Prowadzić Serwis Internetowy? Pomyśl o Reklamie!

Chcesz Prowadzić Serwis Internetowy? Pomyśl o Reklamie!

0
(0)

Prowadzisz bloga? Może jakąś stronę poświęconej ciekawej tematyce, bądź specjalistyczny portal z poradami i artykułami? Jeśli chcesz to poza samą satysfakcją pisania i dzielenia się wiedzą możesz na takim serwisie zarobić i nie chodzi mi tu o bezpłatne próbki, czy jakieś produkty, tylko realne pieniądze, które możesz wydać na to co chcesz!

Marketing Afiliacyjny

Pewnie słyszałeś już kiedyś o marketingu afiliacyjnym, a jeśli nie to czas najwyższy się nim zainteresować, czy to jesteś sprzedawcą, reklamodawcą, prowadzisz sklep, bloga, jakikolwiek serwis internetowy. W tego typu marketingu najczęściej rozliczamy się za efekt, czyli na przykład w przypadku umowy ze sklepem internetowym, efektem takim jest oczywiście zakup produktu lub usługi, a my dostajemy z tego pewien procent.

Ale wszystko po kolei, czyli kto jest kim? W takim typie marketingu rozróżniamy trzy role: reklamodawcę, partnera oraz klienta

  • REKLAMODAWCA – czyli ktoś, płaci partnerowi prowizję od sprzedaży, sprzedanych usług lub realizację innych celów pożądanych przez niego (czyli za konwersję).
  • PARTNER – przyciąga i kieruje klientów na stronę reklamodawcy, otrzymuje wynagrodzenie.
  • KLIENT – osoba, która trafią poprzez partnera na stronę reklamodawcy i dokonuje tam pożądanych przez reklamodawcę działania.

To są właśnie trzy główne postacie występujące w bajce pod tytułem marketing afiliacyjny. Prowadząc serwis internetowy i chcąc reklamować kogoś u siebie na stronie znajdujesz się oczywiście w roli partnera.

Ile można na tym zarobić?

Program partnerski najczęściej wykorzystywany jest do promowania produktów, na które reklamodawca ma nałożoną wysoką marżę i tak na przykład ze sprzedaży e-booka lub audiobooka możemy zarobić nawet 20 procent wartości produktu, około 15 złotych za wypełnienie formularza o szybką pożyczkę, około 10 zł (za pozostawienie danych kontaktowych) + 1% od wartości podpisanej umowy kredytowej. Programów partnerskich jest dużo, oraz mają różne warunki, najprościej jest je znaleźć wpisując po prostu w wyszukiwarce “program partnerski” 🙂

Jeszcze zapomniałem wspomnieć o jednej rzeczy, a mianowicie system rozliczeń. W większości przypadków rozliczamy się w systemie Pay Per Sale, co oznacza że rozliczamy się w zależności od sprzedaży, w różnych serwisach może być oznaczane też jako CPS (Cost Per Sale), poza tym modelem mamy też model Pay Per Lead czasem oznaczane zwyczajowo jako CPL (Cost Per Lead), czyli rozliczamy się za tak zwany LEAD, czyli na przykład zostawienie numeru telefonu, wypełnienie wstępnego formularza itp. Poza tym funkcjonują też modele Pay Per Click oznaczane czasem jako CPC (Cost Per Click), czyli za pozyskanego użytkownika oraz Pay Per Call, czyli za pozyskaną rozmowę telefoniczną.

Sam korzystam z dwóch programów partnerskich firm, z którymi współpracuję oraz z programu partnerskiego serwisu hostingowego.

Chmurka.pl Serwery Najwyższych Lotów

EsMarket
EsMarket
Blanca Baby
Blanca Baby

 

Jednak istnieje trochę prostsza droga do wyświetlania reklam, szczególnie na początku drogi tworzenia serwisu internetowego

Google AdSense

Tam na samym dole ekranu powinieneś lub powinnaś zobaczyć reklamę, została ona wygenerowana za pomocą systemu Google AdSense, po przeładowaniu strony być może pojawi się tam ta sama lub może inna reklama. Klikając w nią zostaniecie przeniesieni na stroną reklamodawcy, który skierował reklamą na sieć reklamową Google AdWords

Google AdSense to bezpłatna usługa, która umożliwia wydawcom stron internetowych (czyli na przykład mi) zarabianie pieniędzy na wyświetlaniu trafnych reklam Google.

Według mnie największymi zaletami AdSense są zazwyczaj czytelne reklamy graficzne oraz zawsze czytelne reklamy tekstowe, dzięki temu mamy pełny zasięg jeśli chodzi o wyświetlanie reklam, poza tym Google oferuje reklamodawcą kierowanie reklam według tematów i zainteresowań, więc reklama na twojej stronie najprawdopodobniej będzie powiązana z treścią lub tematem artykułu, a nie tylko słowami kluczowymi. Największą zaletą korzystania z programu AdSense jest prostota nie wymagająca znajomości sieciowych języków programowania, program generuje nam klika wierszy kodu HTML, który umieszczamy w miejscu, gdzie chcemy wyświetlać reklamę.

Ile zarabia się w programie AdSense?

Za wyświetlanie (kliknięcie) w reklamę otrzymujemy 68% przychodów pobieranych przez Google, w przypadku AdSense dla wyszukiwania otrzymujemy 51% kwoty pobieranej przez Google.

Zainteresowany Tematem? Chcesz zacząć swoją przygodę z Google AdSense? Poniżej znajdują się linki do programu:

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Obserwuj Roman Rozenberger:

Certyfikowany specjalista Google Ads i Analytics

Od 2009 roku wiążę swoje życie zawodowe z marketingiem w wyszukiwarkach internetowych (SEM). Mam za sobą wiele sukcesów, które przekładają się na wyniki sprzedażowe firm. Odnosiłem też porażki, na których się wiele nauczyłem. Aktualnie konsultuję i zarządzam procesami SEM w firmach i agencjach marketingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *