W piątek 26 kwietnia miałem okazję być na szkoleniu organizowanym przez Fabrykę Marketingu oraz Pawła Gontrka (Zgred). Spotkanie było częścią tournée podczas którego Paweł i Mateusz odwiedzili Lublin, Rzeszów i Zieloną Górę.

Szkolenie omawiało podstawowe tematy związane z pozycjonowaniem (SEO)  i chciałbym podzielić się z Tobą moimi wrażeniami na temat tego wydarzenia.

Promocja szkolenia

W związku z tym, że Paweł jest znanym i cenionym specjalistą SEO w Polsce było jasne, że promocja będzie opierała się o wykorzystanie strony Pawła (https://www.zgred.pl/), kanały mediów społecznościowych – Facebook. Pewnie gdybym regularnie odwiedzał stronę lub bloga Zgreda, to widziałbym informacje na wyskakującym Popupie.

11 marca zauważyłem post na profilu firmowym Zgreda więc moja reakcja natychmiastowa – Wylądowałem na landingu, zapisałem się i czekałem na informacje związane z organizacją.

Jedyne co było dla mnie niespójne to wskazywanie cen netto na stronie z zapisem i w komunikacji. To jednak w trakcie promocji zostało poprawione.

A tutaj sam post:

Organizacja szkolenia

Zapis na szkolenie odbywał się poprzez serwis evenea.pl, co bardzo uprościło płatności i komunikację. Po rejestracji i płatności maila z linkiem do pobrania biletu i zacząłem rozglądać się za fakturą… Tak sobie poczekałem parę dni i gdy zbliżał się koniec kwartału jak każdy przedsiębiorca sprawdzałem czy mam wszystkie faktury i tu pojawił się mój problem – nigdzie nie ma maila z fakturą!

Zacząłem poszukiwania, napisałem do organizatorów i w odpowiedzi uzyskałem wiadomość, że nie tylko ja mam ten problem i próbują ustalić co się stało. W związku z kurczącym się czasem nie przestałem sam szukać tej faktury i udało się – faktura była dostępna w tej samej wiadomości co bilet na szkolenie. Jak mogłem to przeoczyć? Może z ekscytacji, może z braku uważności.

To co jest istotnie, jeżeli kiedykolwiek będziesz zapisywać się na szkolenie przez ten serwis to pamiętaj o tym, że faktura jest w tej samej wiadomości co bilet, a jeśli jesteś właścicielem lub pracownikiem Evenea, to proponuję temat maila zmienić na „Faktura i Bilet ….„.

Poza przygodą i stresem związaną z fakturą nie było żadnych problemów organizacyjnych!

Miejsce szkolenia

Szkolenie odbyło się w bardzo dobrze skomunikowanym w Zielonej Górze hotelem Ruben. Jedyną niedogodnością dla poruszających się samochodem mógł być parking płatny w mieście, tutaj można było skorzystać z parkingu hotelowego (nie mam pojęcia czy płatnego) lub z okolicznych bezpłatnych parkingów (okolice starej winiarni, targu na owocowej). Ruben jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych, posiada własną kuchnię, ładne zadbane łazienki.

Dla mnie ważniejsze było to, że zaraz po wejściu zauważyłem ekspres z pyszną kawą! Obok jeszcze dzbanki z wodą i cytryną oraz dobrze znany każdemu – kto prowadził lub uczestniczył w szkoleniach – „susz szkoleniowy”.

To co mnie zaskoczyło to … obiad. Zaskoczyło negatywnie, ponieważ takie miejsce powinno moim zdaniem serwować danie, które smakują. W związku z moimi preferencjami żywieniowymi dostałem mało smaczny makaron z papryką i listkiem bazylii. Porcja taka, że się nie najadłem. Plus małej porcji jest taki, że nie najadłem się czymś co nie miało smaku.

Merytoryczne szkolenie

To za co chcę pochwalić Mateusza i Pawła to merytoryczność i spójność. Bardzo dobrze przechodzili do kolejnych etapów, które były ze sobą powiązane. Do każdego omawianego zagadnienia pokazywali przykłady, a w razie pytań z sali – podawali odpowiedzi. Odnosili się do swojej wiedzy i doświadczenia zbieranego przez wiele lat i w wielu projektach.

Podczas szkolenia prowadzący opierają się głównie o przygotowaną prezentację. Czasem wykorzystują flipcharta, ładnie gestykulują. Mówią wyraźnie i donośnie, więc nie będziesz miał problemu ze zrozumieniem słów. Możesz jedynie czasem nie rozumieć zagadnienia.

Podczas każdego omawianego tematu jest miejsce na zadawanie pytań oraz wspólną dyskusję nad problemem. To bardzo ważne, ponieważ wiele osób przychodzących na takie spotkania szuka rozwiązania aktualnych problemów w zespołach i firmach.

Tematy omawiane podczas szkolenia

 • Narzędzia SEO
 • Off Site SEO
 • Algorytmy Google
 • Zmiany w 2018 w SEO
 • Lokalne SEO
 • Analiza słów kluczowcyh
 • On Site SEO
 • Content
 • Techniczne aspekty SEO
 • Przebudowana serwisów, a SEO

Materiały szkoleniowe SEO

Po wejściu i zajęciu miejsca leży przed Tobą wydrukowana i zabindowana prezentacja, a prowadzący od razu Cię informują, że otrzymasz wersję elektroniczną ze spotkania! Na swoją na razie czekam, jak dostanę to ocenię.

Miła niespodzianka

Na koniec szkolenia chłopaki pokazali ich mini audyty stron firmowych lub sklepów osób, które zapisały się i uczestniczyły w szkoleniu.

Trzy słowa podsumowania

Jeśli chcesz iść na szkolenie SEO lub interesujesz się pozycjonowaniem stron i sklepów internetowych, to idź do Pawła i Mateusza. Bardzo fajny duet, podczas szkolenia nie będziesz się nudził, może co najwyżej spuchnąć Ci głowa, bo materiał jest obszerny, pomimo podstaw.

Szkolenie jest skierowane raczej do osób, które:

 • mają bardzo małą wiedzę podstawową,
 • chcą usystematyzować swoją wiedzę
 • chcą rozwijać się w temacie SEO
 • piszą teksty, są copywriterami
 • są developerami i chcą tworzyć strony zoptymalizowane pod SEO
 • są właścicielami lub managerami i chcą wiedzieć z czym to się je

Szkolenia nie polecę osobom, które

 • posiadają dużą wiedzę i doświadczenie
 • nie są w ogóle zainteresowani tematem
 • chcą sprzedać swoje usługi na szkoleniu
 • chcą opierać się na linkbuildingu

Komentarz do “Szkolenie SEO Zgred i Fabryka Marketingu”

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry