Cześć, chcę się z Wami dzisiaj podzieli moją osobistą opinią na temat szkolenia SEO nazwanego przez Artura Strzeleckiego (Silesia SEM) „Marketing w Google – 7 częściowe szkolenie online”. Zapraszam Cię do zapoznania się z treścią i podzielenia się nią z innymi, którzy poszukują szkoleń z pozycjonowania i kursów SEO. W tekście będę używał zamiennie słów „marketing w google”, „kurs seo”, „szkolenie seo”, „kurs pozycjonowania” i „kurs seo” poniważ Artur użył określenia „Marketing w Google”, jednak dla mnie pod kątem treści było to właśnie zakres pozycjonowania stron internetowych był motywem przewodnim przez wszystkie 7 spotkań online.

Promocja szkolenia z pozycjonowania

W tym temacie nie mogę wypowiedzieć się za bardzo ponieważ nie szukałem tego szkolenia. To szkolenie znalazło mnie samo poprzez wpis Pawła Gontarka (SEO Zgred) na jego Facebooku. Także Artur podziękuj Pawłowi, bo ma zasięgi! Nie zmienia to faktu, że blog Artura (Silesia SEM) śledzę regularnie i jestem mu ogromnie wdzięczny za zaproponowaniu przez niego Krzyśkowi z Deva Group i organizatorowi #semKRK mojej osoby podczas wydarzenia w Krakowie. Moje wystąpienie z semKRK #11 możesz zobaczyć tutaj: https://rozenberger.com/posts/p/semkrk-11/.

W trakcie promocji wydarzył się mały problem z promocją szkolenia SEO na poprzez reklamę na Facebook. Otóż reklama zaczęła wyświetlać mi się już po deadline zapisu. W trakcie rozmowy z Arturem wyszło na to, że system reklamowy Facebooka przetrzymał mu reklamę w statusie „w trakcie sprawdzania”. Jednak znając potęgę reklamy na Facebook jestem pewien, że i tak pod kątem świadomościowym zrobiła swoją robotę.

Na innych social media nie widziałem reklamy tego szkolenia, jednak tak jak pisałem wcześniej, według mnie Artur nie musi reklamować swoich szkoleń. Ma renomę i jest uznaną osobą w polskiej branży SEO.

Sprzedaż szkolenia „Marketing w Google”

Sprzedaż odbywała się poprzez stronę https://www.silesiasem.pl/szkolenia/marketing-w-google, na której można było dowiedzieć się o najważniejszych aspektach szkolenia. Strona internetowa nie powala pod kątem „ładności” i ogólnie panujących trendów, jednak przekazywała najważniejsze informacje w prosty i klarowny sposób.

Zostały użyte najważniejsze sformułowania przy sprzedaży szkoleń, czyli: kto jest grupą docelową, czego nauczysz się na szkoleniu i to jak przebiega szkolenie. W przypadku kursów online ważna była dostępność w wyznaczonych przez organizatora godzinach i tutaj strzał w dziesiątkę z wieczornymi sesjami!

Jestem osobą, która dużo pracuje za dnia i wyrwanie się z pracy w godzinach 08:00 – 16:00 jest dla mnie okrutnie trudne, wymagające i wiążące się z późniejszym nadrobieniem zaległości. Artur bardzo pozytywnie zaskoczył mnie harmonogramem kursu i możliwością stawiania się na wieczorne webinary online. Gdyby nie ta możliwość pewnie było by mi trudniej zaangażować się w kurs.

Program szkolenia SEO

Szkolenie SEO zostało podzielone na 7 części (o czym można było przeczytać na stronie sprzedażowej). W każdej z części poruszany był inny zakres optymalizacji stron internetowych. Zaczynając od zasady działania wyszukiwarki Google, przechodząc przez czynniki rankingowe Google, dane strukturalne (rich snippets), eye i click tracking (tutaj również o wpływie pozycji na CTR z wyników wyszukiwania), optymalizacja wydajności strony internetowej (page speed optimization), pozyskiwanie linków (linkbuilding) i audyt strony internetowej.

Podczas szkolenia również były poruszane tematy „seo content” i jego aktualności, słów kluczowych w pozycjonowaniu, narzędzia SEO i wiele innych bardziej szczegółowych zagadnień, których nie sposób wyliczyć.

Zapis na szkolenie z pozycjonowania

Aby zapisać się na kurs pozycjonowania wystarczyło na stronie z opisem szkolenia wypełnić formularz i zrobić przelew na wskazane przez Artura konto. Po zaksięgowaniu płatności Artur wysyłał fakturę (jeżeli o nią poproszono) i dalsze instrukcje co do przebiegu szkolenia seo.

Forma szkolenia SEO

Szkolenie SEO było prowadzone poprzez webinary, czyli seminarja online. Jak już wspominałem wcześniej odbywały się w dwóch sesjach – porannej i wieczornej. Przed każdą sesją dostawałem maila z zaproszeniem z platformy Clickmeeting, w którym miałem link i klucz do pokoju webinarowego. Przyznam szczerze, że forma online również była strzałem w dziesiątkę ponieważ w moim przypadku wyjazdowe szkolenia zjadają zbyt dużo czasu.

Uczestniczyłem w spotkaniach wieczornych, które trwały około półtorej godziny. Ku mojemu zaskoczeniu z tej opcji korzystały max dwie osoby + ja. Miało to też swoje zalety, ponieważ po sesji porannej otrzymywałem materiały, które mogłem przejrzeć przed sesją wieczorną i mogłem przygotować pytania dotyczące treści. Tutaj niesamowity plus dla Artura za systematyczność i terminowość wszystkiego.

Szkolenie miało formę wykładu z prezentacją, a Artur na koniec prezentacji odpowiadał na pytani, które zadawało się w trakcie jego prezentacji. Także żaden element i żadne pytanie nie było przez niego pomijane. Na bieżąco też potrafił przesłać nam linki z przykładami do zadawanych pytań. To świadczy tylko o profesjonalizmie prowadzącego.

Materiały szkoleniowe

Po każdej sesji porannej dostawałem na swoją skrzynkę mailową materiały w postaci linków, pliku pdf z prezentacją i linkiem do nagrania umieszczonego na Google Drive. To bardzo wygodna i oszczędna forma ponieważ nie musisz drukować niczego, czego nie potrzebujesz, a nagrania możesz ściągnąć sobie na dysk i wracać do nich kiedy potrzebujesz. W dobie kursów online i wymuszonego dostępu do platform szkoleniowych rozwiązanie z tego szkolenia SEO jest bardzo wygodne i oczywiście dla mnie na plus.

Dlaczego uczęszczam na szkolenia SEO?

Możesz być zdziwiony, że to kolejny wpis na temat szkolenia SEO na moim blogu. Jednak mam w tym swój cel. Pomimo, że tematem SEO zajmuje się gdzieś od 2010 roku, to jest to branża bardzo często aktualizowana. Stare metody przestają działać i cały czas trzeba szukać nowych rozwiązań dla stałych klientów. Nie można tutaj też spoczywać na laurach z powodu pewnych sukcesów ponieważ wyszukiwarka w ostatnim czasie rozija się bardzo dynamicznie.

Dzięki szkoleniom SEO mam możliwość bezpośredniego styku z prowadzącymi, mogę poznać ich doświadczenie, poznać uczestników szkoleń, a co najważniejsze wymieniać z nimi sprawdzone metody optymalizacji stron internetowych i sposoby na pozycjonowanie stron. Kurs pozwolił mi zobaczyć w jaki sposób można też przeprowadzić fajne siedmioczęściowe szkolenie inwestując nieduże pieniądze w porównaniu do zazwyczaj droższych szkoleń stacjonarnych organizowanych przez innych.

Podsumowanie

Spotkanie z Arturem (online czy offline) i wysłuchanie jego podejścia do SEO polecam każdemu, chcącemu poszerzać swoje horyzonty. Szkolenie według mnie było na podstawowym i bardzo dobrym poziomie, pomimo podstawowego poziomu szkolenia seo nawet doświadczone osoby nie będą się na nim nudziły, wręcz będą mogły ze spokojem wysłuchać, przemyśleć i to co uznają za słuszne wdrożyć w swoich pracach i strategiach SEO.

Jedyne czego mi zabrakło to jakiegoś takiego podsumowania w postaci „certyfikatu uczestnicta”, które można by powiesić na ścianie, albo po prostu schować do szuflady i skorzystać, gdy zajdzie potrzeba. Ale to jest jakiś taki mały mankament – który w tym wszystkim co dobre – można po prostu pominąć.

Komentarz do “Opinia o szkoleniu „Marketing w Google” by Artur Strzelecki z Silesia SEM”

  1. Czas na kolejne szkolenie, a wersja online zawsze na +. Skoro branża tak szybko się zmienia to trzeba nadążyć 😉

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry