Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych to ciągły proces rozwijania Twojej witryny internetowej i pozyskiwania odnośników (linków) kierujących do Twojego serwisu internetowego. Proces pozycjonowania strony internetowej różni się zależnie od wyboru słów kluczowych, aktualnego stanu Twojego serwisu internetowego, aktualnej ilości i jakości linków prowadzących do Twojej witryny.

Słowa Kluczowe w Pozycjonowaniu

Musisz pamiętać też o tym, że przygotowanie do pozycjonowania to nie tylko wybór parunastu, parudziesięciu czy paruset słów kluczowych, ale też określenie strategii pozyskiwania linków i rozwijanie samej strony internetowej.

Nie będę ograniczał Twojego sklepu do paru czy parunastu słów kluczowych, dlatego że możesz zgromadzić bardziej atrakcyjny ruch dzięki wypozycjonowaniu Twojej strony na bardziej konkretne zapytania, które częściej prowadzą do zamówienia Twojej usługi lub produktu, czyli na tak zwany długi ogon (long tail).

W przypadku sklepów internetowych o wiele cenniejszym i łatwiejszym do uzyskania jest ruch właśnie z takich zapytań, co więcej ruch ten częściej konwertuje – bo jak już szukam konkretnego modelu, marki, koloru, czy zastosowania to jestem bardziej przekonany to zakupu, już zdążyłem naoglądać się produktów w sklepach stacjonarnych, poczytać o produkcie na forach internetowych, teraz pozostaje znalezienie najlepszej oferty (nie tylko cenowej) na mój produkt

Pozycjonowanie Długiego Ogona

Ile kosztuje pozycjonowanie strony lub sklepu internetowego?

Koszt pozycjonowania jest różny dla każdego sklepu, branży i wyjściowej bazy słów kluczowych, dzieje się tak z powodu różnej konkurencji i różnego stopnia aktualnego stanu Twojej witryny. Koszty pozycjonowania sklepu internetowego rozpoczynają się od 900 zł i mogą się zmieniać w zależności od ilości prac jakie będzie trzeba przeprowadzić aby doprowadzić Twoją stronę na pierwsze wyniki wyszukiwania, ale nigdy nie będą większe niż określone na początku, co więcej mogą się zmniejszać.

Jak długo trwa pozycjonowanie?

Pierwsze trwałe efekty pozycjonowania widać po okresie około trzech miesięcy, im dłużej pozycjonujemy sklep internetowy tym efekt jest lepszy i trwalszy. Dlatego też lepszym wyjściem jest podpisywanie umów na dłuższy czas niż 3 miesiące, dzięki temu będziemy mogli pozycjonować Twój sklep skuteczniej i bardziej bezpiecznymi sposobami.

Efekty pozycjonowania to nie tylko wyższa pozycja na wynikach wyszukiwania Google, to również większy ruch w witrynie, który powinien przełożyć się na Twoją sprzedaż. Jeśli ruch w Twojej witrynie jest na wysokim poziomie to może istnieć problem ze złym doborem fraz lub brakiem optymalizacji strony pod konwersję.

Jak mierzyć efekty pozycjonowania sklepu?

Jest parę sposobów mierzenia wyników prac związanych z pozycjonowaniem.

  • Pierwsze z nich to klasyczne wpisywania kluczowej frazy, czy słowa kluczowego do wyszukiwarki, ale nie oszukujmy się to raczej nie jest miarodajny sposób, bo dostajemy spersonalizowane wyniki wyszukiwania oraz wyniki dostosowane do naszej lokalizacji.
  • Drugim znacznie lepszym niż poprzedni sposób to skorzystanie z systemu monitoringu pozycji, możesz skorzystać z systemu, który opisałem tutaj w artykule nt. monitoringu pozycji narzędziem ASPS
  • Kolejnym sposobem mierzenie efektów pozycjonowania jest skorzystanie z narzędzia Google Search Console, wymaga to jednak zweryfikowania naszej strony internetowej.
  • Kolejnymi sposobem, według mnie bardziej miarodajnym jest korzystanie z narzędzia Google Analytics, dzięki prowadzeniu statystyk i porównując ruch rok do roku. Dlatego jeśli w tym momencie nie chcesz pozycjonować strony ale w przyszłości nie wykluczasz takich działań to mogę dla Ciebie skonfigurować Google Analytics. Dzięki segmentacji ruchu będziemy mogli sprawdzić ilość ruchu pochodzącego z organicznych wyników wyszukiwania, strony docelowe, zaangażowanie użytkowników i wiele więcej.
  • Następnym sposobem jest mierzenie stopnia realizacji zamierzonych celów i konwersji za pomocą Google Analytics, w tym przypadku należy jednak pamiętać o tym, że stopień konwersji zależy również od strony docelowej, od użyteczności Twojej strony, dlatego należy również podczas pozycjonowania pracować nad optymalizacją stron pod kątem konwersji.

Czym może grozić “złe” pozycjonowanie?

Szybkie i bezmyślne pozycjonowanie niesie ze sobą duże ryzyko dostania kary od Google. Kara ta polega na wykluczeniu Twojej strony z wyników wyszukiwania na daną frazę lub też całkowitym usunięciu strony z indeksu Google.

Pozycjonowanie Stron i Sklepów Internetowych
Pozycjonowanie Sklepu Internetowego

Pozycjonowanie sklepów internetowych jest procesem, któremu musi towarzyszyć strategia. Strategie obejmująca ogólne słowa kluczowe, jak i wyrażenia bardzo dokładne. Celem jest to, aby pozycjonowany sklep internetowy był widoczny w wyszukiwarce na jak najwięcej tematycznych słów kluczowych związanych z Twoimi produktami

2 200,00 
Pozycjonowanie Stron i Sklepów Internetowych
Pozycjonowanie Strony Internetowej

Codziennie miliony osób przeszukują Internet w poszukiwaniu usług oraz produktów. Jak bardzo chcesz skierować ich oczy na Twoje produkty lub usługi? Zobacz jak łatwo możesz to z nami zrobić i zyskaj nowych klientów dzięki pozycjonowaniu strony w wyszukiwarce

1 100,00