Jak sprawdzić SEO strony internetowej - darmowe narzędzia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 komentarzy

  1. Fajny artykuł ale 2 poprawki 1) Operator site już nie pokazuje wszystkich podstron zindeksowanych … i wg Google nie będzie ze względu na ograniczania zasobów przetwarzania przez serwery Google (nie dają rady). 2) Ruch organic w GA można sztucznie nabić 😉 Ps. Jedynym wiarygodnym źródłem informacji pozostaje GSC.

    1. Adam dziękuję za Twój komentarz. Odniosę się tutaj do niego.
      1) Operator site.
      Tak zgadza się, operator site: nie pokazuje wszystkich wyników. Ale pokazuje szacunkową ilość stron w indeksie. Mi raczej chodziło o to, że w prosty sposób możemy sprawdzić tag meta title i właśnie ilość stron w indeksie.

      Podczas próby zapytania site:amazon.com i ustawieniu 100 wyników wyszukiwania na jednej stronie, mogłem tylko dotrzeć do 4 strony wyników wyszukiwania. Więcej o tym operatorze, jego wykorzystaniu i ograniczeniach można przeczytaj na blogu https://moz.com/blog/25-killer-combos-for-googles-site-operator

      2) Sztucznie nabijany ruch w Google Analytics – tak rzeczywiście może tak być, że nasi specjaliści nabijają nam sztucznie ruch, jeżeli odkryjemy to korzystając z Google Search Console, to jest to dość jasny sygnał, żeby wyjaśnić całą sytuację z firmą lub specjalistą.

      Dziękuję za Twój komentarz!

      Pozdrawiam!

  2. Michał pisze:

    Fajne porady, ale wydaje mi się, że tytuł niekoniecznie trafiony – sugeruje instrukcję jak wykonać audyt SEO, a raczej jest to po prostu analiza zmian widoczności, ruchu, linków. Dodatkowo warto żebyś jeszcze raz przeczytał tekst ponieważ wkradło się kilka literówek.

    1. Michał, na wstępie bardzo dziękuję za Twój komentarz. Przejrzę jeszcze raz pod kątem literówek.
      Co do tytułu, to miałem nadzieję, że nie będzie sugerował audytu. Bo nie jest to instrukcja audytu SEO strony. Na celu miałem pokazanie w jaki sposób za pomocą darmowych narzędzi można sprawdzić skuteczność działań związanych z pozycjonowaniem.

      Pozdrawiam,

  3. Tomasz pisze:

    Ciekawy artykuł! tego szukałem! pozdrawiam i powodzenia w rozwoju strony.

  4. Arek pisze:

    Bardzo fajny artykuł. Sam od niedawna zajmuje się projektowaniem stron na WordPress. No i przyszedł czas na podstawy pozycjonowania. Najbardziej przydatne dla mnie z tego materiału są linki do stron sprawdzających linkowanie. Dzięki

    1. Roman Rozenberger pisze:

      Arku, dziękuję za Twój komentarz. Powodzenia!