27 lipca 2018

Osadzanie raportów z Google Data Studio w mediach społecznościowych

Pojawiła się możliwość osadzania raportów Studio Studio w popularnych mediach społecznościowych korzystających z formatu oEmbed, takich jak Reddit i Medium. Osadzanie ułatwia udostępnianie funkcjonalnych, interaktywnych raportów – bezpośrednio na własnej stronie.

Można również udostępniać sformatowane fragmenty raportów z Data Studio na dowolnej platformie społecznościowej obsługującej protokół Open Graph. Obejmuje to popularne platformy, takie jak Twitter, Facebook, LinkedIn, Google+ i aplikacje do obsługi wiadomości błyskawicznych, takie jak Hangouts, iMessage, Slack itp.

Więcej informacji na stronie pomocy Google Data Studio

Automatyczne miniatury raportu

Pojawiła się możliwość utworzenia obrazka miniatury, aby wyświetlić podgląd pierwszej strony raportu. Obrazy miniaturek są przechowywane w chmurze, więc można łatwo posługiwać się nimi podczas udostępniania raportu pocztą e-mail lub umieszczania go na stronie internetowej. Aby użyć nowej funkcji, dodaj po prostu do adresu URL  raportu „/thumbnail”, a następnie dostosuj obraz do preferowanego rozmiaru.

Opcja Parametr
Szerokość w<N>
Oryginalny rozmiar miniatury full
Wysokość   h<N>
Szerokość i wysokość w<N>-h<N>
Kadrowanie Kwadratowe c
Kadrowanie Smartp p
Kadrowanie w koło cc
Wymuszenie pobierania d
Wyłączenie skalowania nu
Wartości domyślne  w320-h420-p-nu

Generating thumbnails for Data Studio Reports

Więcej informacji na stronie pomocy Google Data Studio

Więcej danych na wykresach

Pojawiły się nowe funkcje rozszerzonych danych, aby lepiej opowiedzieć swoją historię. Większość wykresów pozwala teraz na 20 wymiarów i 20 metryk. Wykresy serii czasowej obsługują do 20 danych, a tabele pozwalają na 10 wymiarów i do 20 danych.

3 lipca 2018

Nowy punkt widzenia

Możesz teraz zmienić kierunek osi X i Y na wykresach w Data Studio. Gdy tworzymy wykres obszaru, paska, kombi, rozproszenia lub wykresu szeregów czasowych. Funkcja znajduje się we właściwościach stylu w sekcji osi.

Odwracanie Osi w Google Data Studio
Odwracanie Osi w Google Data Studio.

Dostosowanie źródła danych za pomocą parametrów

Korzystając z konektorów społecznościowych, można teraz modyfikować parametry łączenia, źródła danych lub raportu. Dzięki temu raporty oparte na konektorach firm zewnętrznych są bardziej elastyczne i pozwalają na kreatywność dzięki wykorzystaniu źródeł danych. Więcej informacji znajdziesz na stronie pomocy Google Data Studio

Dostosowanie parametrów żródła
Dostosowanie parametrów źródła danych Google Data Studio

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry