Home » Blog » Google Blog » Google Data Studio » Aktualizacje Google Data Studio 01.02.2019

Aktualizacje Google Data Studio 01.02.2019

0
(0)

Przegląd społeczności Data Studio Community Visualisations

Nowa funkcja Data Community Community Visualisations w podglądzie programisty umożliwia tworzenie nowych wykresów i dostosowywanie opcji stylizacji, zapewniając jeszcze większą swobodę i elastyczność w opowiadaniach przekazywanych za pomocą danych.

Data Studio udostępnia wiele łatwych w użyciu wykresów, które pomagają w opowiadaniu historii za pomocą danych, umożliwiając wizualizację danych z różnych źródeł. Czasami jednak potrzebujesz niestandardowego wykresu, aby efektywniej przekazywać informacje swoim zespołom lub dostosowywać opcje stylu do rodzaju prezentowanych danych.

Nowa funkcja Data Community Community Visualizations w podglądzie programisty umożliwia tworzenie nowych wykresów i opcji stylizacji, zapewniając jeszcze większą swobodę i elastyczność w opowiadaniach przekazywanych za pomocą danych. Wizualizacje społeczności mogą bezproblemowo zintegrować się z pozostałymi częściami pulpitu nawigacyjnego Data Studio, w tym ze wszystkimi zgromadzonymi źródłami danych, co pozwala szybko uzyskać wgląd w dane.

Czym są Community Visualisations?

Community Visualisations mogą bezproblemowo zintegrować się z pulpitami nawigacyjnymi. Możesz ich używać ze wszystkimi źródłami danych i konfigurować opcje danych i stylizacji w panelu właściwości, tak jak w przypadku wbudowanego wykresu.

Podgląd programisty

Uruchomienie podglądu deweloperów Community Visualizations oznacza, że funkcja Community Visualization jest stabilna i dostępna dla wszystkich użytkowników. Aby zbudować wizualizację społeczności, powinieneś być obyty w JavaScript, HTML i pisaniu kodu wizualizacji. Istnieje jednak wiele funkcji i ulepszeń, których możesz oczekiwać w tym roku.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wizualizacji społeczności i rozpoczęcia, odwiedź Community Visualizations, Developer Preview. Po utworzeniu wizualizacji, którą chcesz udostępnić, prześlij raport do witryny i udostępnij swój kod innym użytkownikom Data Studio.

Ustawienia wykresów

Uproszczono sposób dodawania wizualizacji do raportów. Możesz teraz wybierać spośród wybranych wstępnie ustawionych wykresów i dodawać je do raportu jednym kliknięciem. Presety obejmują różne opcje stylizacji. Więcej o tym przeczytasz tutaj: https://support.google.com/datastudio/answer/6291062

Filtry interakcji na wykresach i tabelach

Interakcje wykresów pozwalają zamienić wykresy w elementy sterujące filtrem. Więcej o aktywnych filtrach przeczytasz tutaj: https://support.google.com/datastudio/answer/9173401

Powielanie swoje filtrów i blended data sources

Możesz teraz duplikować filtry i źródła danych mieszanych w tym samym raporcie. Aby to zrobić, edytuj raport, a następnie wybierz menu “Zasób” i wybierz zasób, którym chcesz zarządzać. Użyj akcji “Duplikuj”, aby wykonać kopię. Następnie można zastosować skopiowany filtr lub zmiksowane źródło danych do innych wykresów w raporcie.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Obserwuj Roman Rozenberger:

Certyfikowany specjalista Google Ads i Analytics

Od 2009 roku wiążę swoje życie zawodowe z marketingiem w wyszukiwarkach internetowych (SEM). Mam za sobą wiele sukcesów, które przekładają się na wyniki sprzedażowe firm. Odnosiłem też porażki, na których się wiele nauczyłem. Aktualnie konsultuję i zarządzam procesami SEM w firmach i agencjach marketingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *