Przegląd społeczności Data Studio Community Visualisations

Nowa funkcja Data Community Community Visualisations w podglądzie programisty umożliwia tworzenie nowych wykresów i dostosowywanie opcji stylizacji, zapewniając jeszcze większą swobodę i elastyczność w opowiadaniach przekazywanych za pomocą danych.

Data Studio udostępnia wiele łatwych w użyciu wykresów, które pomagają w opowiadaniu historii za pomocą danych, umożliwiając wizualizację danych z różnych źródeł. Czasami jednak potrzebujesz niestandardowego wykresu, aby efektywniej przekazywać informacje swoim zespołom lub dostosowywać opcje stylu do rodzaju prezentowanych danych.

Nowa funkcja Data Community Community Visualizations w podglądzie programisty umożliwia tworzenie nowych wykresów i opcji stylizacji, zapewniając jeszcze większą swobodę i elastyczność w opowiadaniach przekazywanych za pomocą danych. Wizualizacje społeczności mogą bezproblemowo zintegrować się z pozostałymi częściami pulpitu nawigacyjnego Data Studio, w tym ze wszystkimi zgromadzonymi źródłami danych, co pozwala szybko uzyskać wgląd w dane.

Czym są Community Visualisations?

Community Visualisations mogą bezproblemowo zintegrować się z pulpitami nawigacyjnymi. Możesz ich używać ze wszystkimi źródłami danych i konfigurować opcje danych i stylizacji w panelu właściwości, tak jak w przypadku wbudowanego wykresu.

Podgląd programisty

Uruchomienie podglądu deweloperów Community Visualizations oznacza, że funkcja Community Visualization jest stabilna i dostępna dla wszystkich użytkowników. Aby zbudować wizualizację społeczności, powinieneś być obyty w JavaScript, HTML i pisaniu kodu wizualizacji. Istnieje jednak wiele funkcji i ulepszeń, których możesz oczekiwać w tym roku.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wizualizacji społeczności i rozpoczęcia, odwiedź Community Visualizations, Developer Preview. Po utworzeniu wizualizacji, którą chcesz udostępnić, prześlij raport do witryny i udostępnij swój kod innym użytkownikom Data Studio.

Ustawienia wykresów

Uproszczono sposób dodawania wizualizacji do raportów. Możesz teraz wybierać spośród wybranych wstępnie ustawionych wykresów i dodawać je do raportu jednym kliknięciem. Presety obejmują różne opcje stylizacji. Więcej o tym przeczytasz tutaj: https://support.google.com/datastudio/answer/6291062

Filtry interakcji na wykresach i tabelach

Interakcje wykresów pozwalają zamienić wykresy w elementy sterujące filtrem. Więcej o aktywnych filtrach przeczytasz tutaj: https://support.google.com/datastudio/answer/9173401

Powielanie swoje filtrów i blended data sources

Możesz teraz duplikować filtry i źródła danych mieszanych w tym samym raporcie. Aby to zrobić, edytuj raport, a następnie wybierz menu „Zasób” i wybierz zasób, którym chcesz zarządzać. Użyj akcji „Duplikuj”, aby wykonać kopię. Następnie można zastosować skopiowany filtr lub zmiksowane źródło danych do innych wykresów w raporcie.

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry