Home » Blog » Google Blog » Google Ads » Certyfikaty AdWords – Google Partners

Certyfikaty AdWords – Google Partners

5
(1)

Dzisiaj o godzinie 8:15 dotarła do mnie wiadomość od Google Partners:

Ostatnio pojawiły się dwa nowe sposoby, aby pokazać innym, że jesteś ekspertem w dziedzinie Google AdWords. Od dziś każdy, kto uzyskał certyfikat AdWords, może otrzymać w witrynie Google Partners spersonalizowaną wersję certyfikatu w HTML. Poza tym można również udostępnić publicznie swoją stronę profilową z certyfikatami i podstawowymi informacjami, takimi jak imię i nazwisko, zdjęcie profilowe w Google+ i powiązana firma.

Do tej pory firmy umieszczały na swoich stronach informację o tym, że są certyfikowanymi parterami Google i że posiadają określoną liczbę osób posiadających dany certyfikat. Dzięki nowemu systemowi będzie można dokładnie sprawdzić taką firmę, jak i jej pracowników, co wydaje mi się zwiększy jakość rynku przedsiębiorstw zajmujących się właśnie kampaniami linków sponsorowanych, dlatego że teraz nie będzie wystarczyło się pochwalić samym certyfikatem, ale trzeba będzie też pokazać, że informacje te są zgodne z prawdą!

Przed wprowadzeniem tej funkcjonalności mogło być tak, że osoby uzyskały certyfikaty w ponad rocznym odstępie czasu i były one po prostu już nieważne, a system AdWords zmienił się bardzo mocno w przeciągu roku, więc taki specjalista mógł chwalić się posiadaniem takiego certyfikatu, zdawanego np. 3 lata temu.

Jeśli szukasz aktualnie jakiejś firmy lub osoby do przeprowadzenia dla Ciebie kampanii linków sponsorowanych, to masz teraz narzędzie kontrolne! Jeśli firma chwalą się certyfikatem na swojej stronie głównej, to powinny też przedstawić swoich certyfikowanych pracowników! W przypadku niechęci pokazania ich (choćby wysłania maila z linkami do ich profilów z Google Partners) możemy podejrzewać, że te egzaminy nie są już ważne i pracownicy być może nie podnoszą swoich kwalifikacji i nie wykorzystują w pełni narzędzia, którym jest Google Partners.

Certyfikat AdWords

Google wprowadził kolejny poziom uwiarygodniania osób i firm, który ma służyć przede wszystkim poprawie jakości i wiarygodności samego systemu Google Partners, a co za tym idzie namawiania klientów do korzystania z usług agencji i swojego systemu reklam, którym Google AdWords. Mi ta zmiana bardzo się podoba i mam nadzieję, że w krótkim czasie na stronach osobistych specjalistów i firm zaczną się pojawiać certyfikaty od Google.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Obserwuj Roman Rozenberger:

Certyfikowany specjalista Google Ads i Analytics

Od 2009 roku wiążę swoje życie zawodowe z marketingiem w wyszukiwarkach internetowych (SEM). Mam za sobą wiele sukcesów, które przekładają się na wyniki sprzedażowe firm. Odnosiłem też porażki, na których się wiele nauczyłem. Aktualnie konsultuję i zarządzam procesami SEM w firmach i agencjach marketingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *