Pozycjonowanie Stron Internetowych

750,00 

Pozycjonowanie stron internetowych to ciągły proces rozwijania Twojej strony internetowej i gromadzenie linków kierujących do Twojego serwisu internetowego. Proces pozycjonowania strony internetowej różni się zależnie od wyboru słów kluczowych, aktualnego stanu Twojego serwisu internetowego, aktualnej ilości i jakości linków prowadzących do Twojej witryny.

Opis

Pozycjonowanie stron firmowych

Pozycjonowanie stron internetowych to ciągły proces rozwijania Twojej strony internetowej i gromadzenie linków kierujących do Twojego serwisu internetowego. Proces pozycjonowania strony internetowej różni się zależnie od wyboru słów kluczowych, aktualnego stanu Twojego serwisu internetowego, aktualnej ilości i jakości linków prowadzących do Twojej witryny.

Nie tylko słowa kluczowe!

Musisz pamiętać też o tym, że przygotowanie do pozycjonowania to nie tylko wybór słów kluczowych, ale też określenie strategii pozyskiwania linków i rozwijanie samej strony internetowej.

Nie będę ograniczał Twojej strony do paru czy parunastu słów kluczowych, dlatego że możesz zgromadzić bardziej atrakcyjny dzięki wypozycjonowaniu Twojej strony na bardziej konkretne zapytania, które częściej prowadzą do zamówienia Twojej usługi lub produktu.

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Koszt pozycjonowania jest różny dla każdej strony i słów kluczowych, dzieje się tak z powodu różnej konkurencji i różnego stopnia aktualnego stanu Twojej witryny. Koszt pozycjonowania rozpoczynają się od 350 zł i mogą się zmieniać w zależności od ilości prac jakie będzie trzeba przeprowadzić aby doprowadzić Twoją stronę na pierwsze wyniki wyszukiwania, ale nigdy nie będą większe niż określone na początku, co więcej mogą się zmniejszać.

Jak długo trwa pozycjonowanie?

Pierwsze trwałe efekty pozycjonowania widać po okresie około trzech miesięcy, im dłużej pozycjonujemy stronę tym efekt jest lepszy i trwalszy. Dlatego też lepszym wyjściem jest podpisywanie umów na dłuższy czas niż 3 miesiące, dzięki temu będziemy mogli pozycjonować Twoją stronę skuteczniej i bardziej bezpiecznymi sposobami.

Efekty pozycjonowania to nie tylko wyższa pozycja na wynikach wyszukiwania Google, to również większy ruch w witrynie, który powinien przełożyć się na Twoją sprzedaż. Jeśli ruch w Twojej witrynie jest na wysokim poziomie to może istnieć problem ze złym doborem fraz lub brakiem optymalizacji strony pod konwersję.

Jak mierzyć efekty pozycjonowania?

Jest parę sposobów mierzenia wyników prac związanych z pozycjonowaniem.

  • Pierwsze z nich to klasyczne wpisywania kluczowej frazy, czy słowa kluczowego do wyszukiwarki, ale nie oszukujmy się to raczej nie jest miarodajny sposób, bo dostajemy spersonalizowane wyniki wyszukiwania oraz wyniki dostosowane do naszej lokalizacji.
  • Drugim znacznie lepszym niż poprzedni sposób to skorzystanie z systemu monitoringu pozycji np. korzystając z automatycnego sprawdzania pozycji strony, lub innego systemu monitoringu pozycji.
  • Kolejnym sposobem mierzenie efektów pozycjonowania jest skorzystanie z narzędzia Google Search Console, wymaga to jednak zweryfikowania naszej strony internetowej.
  • Kolejnymi sposobem, według mnie bardziej miarodajnym jest korzystanie z narzędzia Google Analytics, dzięki prowadzeniu statystyk i porównując ruch rok do roku. Dlatego jeśli w tym momencie nie chcesz pozycjonować strony ale w przyszłości nie wykluczasz takich działań to mogę dla Ciebie skonfigurować Google Analytics. Dzięki segmentacji ruchu będziemy mogli sprawdzić ilość ruchu pochodzącego z organicznych wyników wyszukiwania, strony docelowe, zaangażowanie użytkowników i wiele więcej.
pozycjonowanie google analytics
Zobacz produkty Google Analytics
  • Następnym sposobem jest mierzenie stopnia realizacji zamierzonych celów i konwersji za pomocą Google Analytics, w tym przypadku należy jednak pamiętać o tym, że stopień konwersji zależy również od strony docelowej, od użyteczności Twojej strony, dlatego należy również podczas pozycjonowania pracować nad optymalizacją stron pod kątem konwersji.

Czym może grozić „złe” pozycjonowanie?

Szybkie i bezmyślne pozycjonowanie niesie ze sobą duże ryzyko dostania kary od Google. Kara ta polega na wykluczeniu Twojej strony z wyników wyszukiwania na daną frazę lub też całkowitym usunięciu strony z indeksu Google.

Czy muszę pozycjonować swoją stronę?

Odpowiedź jest bardzo prosta – nie musisz! Być może stwierdzisz, że nie masz konkurencji, albo że masz tak atrakcyjną ofertę, że nikt nie ma lepszej. Jednak pamiętaj o tym, że po pierwsze brak konkurencji nie jest wieczny, po drugie Twoi odbiorcy musza Cię znaleźć, a jak mają to zrobić, jeśli na zapytanie o usługę A dostają w wynikach stronę główną Twojego serwisu, a nie stronę dedykowaną tej usłudze? Albo na zapytanie o usługę A dostają w wynikach wyszukiwania usługę B?

Po co mam się pozycjonować w Zielonej Górze?

Po to, żeby w przyszłości Twoja konkurencja Cię nie wyprzedziła, bo jeśli nadal nie masz konkurencji to na pewno znajdzie się ktoś kto będzie chciał zarabiać na tym samym co ty!

Po to, żeby znaleźć się w lokalnych wynikach wyszukiwania na kluczowe dla Ciebie zapytania.

Po to, żeby pozyskiwać nowych klientów, którzy migrują do Zielonej Góry.

Dlatego, że Zielona Góra się rozwija, a wraz z nią rozwija się rynek, na którym coraz ciężej będzie pozyskać klienta.